Tytuł: Wiadomość od Ajahna Brahma

O autorze: Ajahn Brahmavamso

Wersja pdf: pdf2.jpg

zobacz źródło

print

Wersja epub: epub2.jpg

Plik .srt z napisami do ściągnięcia STĄD (kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "zapisz jako")

Proszę, pamiętajcie co powiedział Buddha: najznakomitszy podarunek, po odejściu Buddhy, to podarunek dla Sanghi obojga płci – bhikkhów i bhikkhuṇī. To jest najznakomitszy dar. Więcej zasług zyskasz dzięki ofiarom dawanym dla Sanghi bhikkhów i bhikkhuṇī, niż ofiarowując danę jakiemukolwiek mnichowi. Nawet bardziej znaczące – powiedział Buddha – niż ofiarowanie prezentów Buddzie jest ofiarowanie darów Sandze bhikkhów i bhikkhuṇī. Dlatego proszę wspierajcie je.

Z powodu braku wsparcia, z powodu braku miejsca do zamieszkania, a [wiadomym jest, że] wiele kobiet chciałoby prowadzić życie w klasztorze, dlatego też Santi stało się schronieniem dla bhikkhuṇī, tak by mogły one praktykować Dhammę, tak jak robiły to za czasów Buddhy. Odtwarzamy plan Buddhy, to co Buddha miał w swoim kraju, co było pod jego nadzorem, w czasie trwania jego życia – odbudowujemy to w kraju takim jak Australia.


Artykuły o podobnej tematyce:

Sprawdź też TERMINOLOGIĘ


Poleć nas i podziel się tym artykułem z innymi: BlinkListblogmarksdel.icio.usdiggFarkfeedmelinksFurlLinkaGoGoNewsVineNetvouzRedditYahooMyWebFacebook

gnu.svg.png

Chcąc wykorzystać część lub całość tego dzieła, należy używać licencji GFDL:

Udziela się zgody na kopiowanie, dystrybucję lub/i modyfikację tego tekstu na warunkach licencji GNU Free Documentation License w wersji 1.3 lub nowszej, opublikowanej przez Free Software Foundation.


cc.png

Można także użyć następującej licencji Creative Commons:
Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0


sasana_banerros.jpg

POMÓŻ FUNDACJI "THERAVADA"
(KRS: 0000464215, NIP: 5223006901, Regon: 146715622)

KONTO BANKOWE: 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020


Oryginał można znaleźć na tej stronie: http://www.youtube.com/watch?v=E-rEf_tOk7A&feature=c4-overview&list=UU4qLzUOTXYE-Wx2btZbFvaw

Źródło: www.dhammanet.org

Transkrypcja i tłumaczenie: An. Marcin