suddhaso2.jpg

Bhante Suddhāso jest mnichem buddyjskim żyjącym w New Jersey, USA. Jest jednym ze współzałożycieli Buddhist Insights, organizacji non-profit, której celem jest ułatwienie nawiązywania kontaktu pomiędzy ludźmi świeckimi i monastyczną wspólnotą buddyjską.

Bhante Suddhāso praktukuje zarówno buddyzm theravāda jak i mahāyāna, kładąc szczególny nacisk na nauczanie zawarte w suttach kanonu pāḷijskiego i metodach praktyki wykorzystywanych w buddyzmie zen/chan. W swoich naukach skupia się na włączaniu wielu technik medytacyjnych, krok po kroku, jak również na szczegółowych wyjaśnieniach pism buddyjskich, które stanowią teoretyczne ramy dla właściwej praktyki.

Bhante Suddhāso rozwijał swoją praktykę pod bezpośrednim kierunkiem niektórych z najbardziej szanowanych mnichów w zachodnim buddyzmie, takich jak Ajahn Pasanno, Ajahn Amaro, Ajahn Vīradhammo i Bhante Gunaratana. Jego życie klasztorne rozpoczęło się w Tassajara Zen Mountain Center, gdzie odbył trening w tradycji buddyzmu Zen Soto. Wtedy też odkrył, że tajska tradycja leśna theravādy jest mu bardzo bliska, co ostatecznie doprowadziło go do przyjęcia święceń w Abhayagiri Buddhist Monastery w Kalifornii. Od tego czasu mieszkał w kilku klasztorach różnych tradycji buddyjskich. W 2019 roku, wraz z Ayyā Somā, założył klasztor Empty Cloud w New Jersey, gdzie obecnie rezyduje jako współopat.

Tłumaczenia artykułów Suddhāso Bhikkhu

Wersja na stronie DOWNLOAD
Odosobnienie z Bhikkhu Suddhāso - Odosobnienie zorganizowane przez łódzką grupę theravādy w dniach 11-14 listopada 2021 z Bhante Suddhāso, który on-line udzielał instrukcji medytacyjnych. mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg