Odosobnienie Vipassany z Bhante Nagaseną 2-7 paźdzerinika 2017
W dniach 2 do 7 października 2017 roku w Ławinie, niewielkiej osadzie leśnej położonej pomiędzy Gorzowem i Szczecinem (https://www.facebook.com/pages/Ławin-3/100366070006060) planowane jest odosobnienie medytacji Vipassany w tradycji Theravady, które poprowadzi Czcigodny dr. Nagasena Bhikkhu, doświadczony nauczyciel, który praktykuje jako mnich od ponad 30 lat.
Koszt zakwaterowania i wyżywienia wynosi ok. 600 złotych. Możliwe będzie też dobrowolne ofiarowanie dowolnej sumy na pokrycie kosztu przyjazdu nauczyciela. Ewentualne nadwyżki, zostaną w całości przekazane fundacji charytatywnej Lotus Children Educations Trust zajmującej się edukacją sierot w rejonie Gór Chatgańskich w Bangladeszu: (https://www.facebook.com/profile.php?id=100004482107722&fref=ts). Osoby zainteresowane proszone są o kontakt na adres moc.liamy|kuzt#moc.liamy|kuzt.
Bhante na temat medytacji Vipassany.
Nasz umysł jest stale niespokojny i wzburzony, ponieważ nieustannie szukamy lub gonimy za przyjemnymi rzeczami. Jesteśmy owładnięci i uzależnieni od przedmiotów, które są przyjemne dla naszych zmysłów oraz od przyjemnych emocji i uczuć. W efekcie, nieświadomie stajemy się ofiarami naszych własnych emocji i odczuć. Choć emocje i pragnienia uważane są za część naszego instynktu przetrwania, mogą sprowadzać negatywne skutki i prowadzić do trudności, problemów oraz życia wypełnionego cierpieniem. W wyniku niewiedzy i braku uwagi mogą nawet powodować sytuacje, które sprowadzają na nasze życie zagrożenie. Bardzo często doświadczamy wiele stresu, zmartwień, złości, nienawiści, niezadowolenia, co często może prowadzić do głębokiej depresji lub do konfliktów a nawet przemocy.
Reakcje na wrażenia zmysłów lub na nieprzyjemne i przyjemne emocje pojawiają się za sprawą nieumiejętnego, niekontrolowanego i niewyćwiczonego umysłu. Medytacja Vipassany jest techniką, która może wyciszyć nasz umysł i doprowadzić go do spokojnego i kontrolowanego stanu. Przede wszystkim, prowadzi do oczyszczenia negatywnych energii umysłu, dzięki czemu nasze życie może być wypełnione zadowoleniem i szczęściem. Technika ta także pozwala medytującemu ujrzeć jego własne mentalne stany i zrozumieć przyczynę jego problemów.
O Nauczycielu
Bhante dr Nagasena Bhikkhu jest wysoce wykształconym i zaangażowanym Buddyjskim mnichem, który urodził się w roku 1970 w Regionie Gór Czatgańskich (ang. Chittagong Hill Tracts) na granicy Bangladeszu i Birmy. W wieku jedenastu lat został wyświęcony na mnicha (nowicjat) a wyższe święcenia otrzymał w wieku dwudziestu jeden lat. Swoje studia rozpoczął w pełnej inspiracji i dyscypliny szkole klasztornej w Sitwe w stanie Arakan w zachodniej Birmie, gdzie spędził siedem lat prowadząc tradycyjne studia nad pismami Pali i tekstami Buddyjskimi. W 1997 roku uzyskał dyplom licencjacki ze Studiów Buddyjskich w Tajlandii. Następnie w 1998 roku uzyskał dyplom magistra Buddyjskiej Filozofii na Sri Lance. Bhante Nagasena włada kilkoma językami, w tym językiem birmańskim, tajskim, angielskim, syngaleskim, Bengali i Hindi.
W 1998 roku na zaproszenie Czcigodnego dr Rewata Dhammy, założyciela Dhamma Talaka Peace Pagoda i Birmingham Buddhist Vihara przyjechał do Anglii. Przed przyjazdem na Zachód został przeszkolony w kilku tradycjach medytacji, głównie Mahasi Vipassana, tradycji U Ba Kin oraz Mogok Vipassana. W Anglii pod kierunkiem dr Rewadata Dhammy uczył się, w jaki sposób nauczać ludzi Zachodu. Po odejściu dr Rewadata Dhammy w roku 2004, Bhante Nagasena zdecydował się podjąć drugie studia magisterski na SOAS na London University, zaś w 2005 roku rozpoczął doktorat, który ukończył w 2012 roku.
W Birmingham Buddhist Vihara pod kierunkiem dr Rewadata Dhammy, Bhante Nagasena nauczał medytacji i prowadził kursy. Aktywnie promuje podejście wielowyznaniowe i pokojową współegzystencję różnych religii. Jego metoda nauczania polega na prostym, logicznym i analitycznym podejściu do zrozumienia Dhammy, Nauk Buddhy. Obecnie prowadzi kursy medytacji zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i poza nią. Przebywa w Birmingham Buddhist Vihara, gdzie zakres jego obowiązków obejmuje nauczanie medytacji i Buddyzmu zwłaszcza uczniów szkół i studentów. Wydał wiele artykułów, w tym naukowych oraz recenzji książek.
Wprowadzenie do medytacji uważnego oddechu 30 III 2017
Zapraszamy na spotkanie pozwalające zapoznać się medytacją, odkryć spokój i przyjemność.
Uważność oddechu (Ānāpānasati) jest ważną i popularną praktyką medytacyjną od czasu Buddhy (którego przebudzenie poprzedzała również ta praktyka) do dnia dzisiejszego, gdzie wykorzystywana jest zarówno w typowo buddyjskich odosobnieniach medytacyjnach jak i w "świeckich" kursach Mindfulness. Wczesnobuddyjskie teksty, takie jak Ānāpānasati Sutta (MN.118 - http://sasana.wikidot.com/mn-118-vil) pokazują jak praktyka uważności oddechu od obserwacji procesu fizjologicznego prowadzi przez uniesienie, spokój i skupienie do wglądu w charakterystykę rzeczywistości.
Wprowadzenie bazuje na naukach znanych nauczycieli tajskiej tradycji leśnej :
Ajahna Brahma (http://sasana.wikidot.com/brahmavamso-ajahn),
Bikkhu Thanissaro (http://sasana.wikidot.com/thanissaro-bhikkhu) i
Bhante Sujato (http://sasana.wikidot.com/sujato-bhikkhu).
Prowadzącym jest Wojciech Czypicki, prezes Fundacji “Theravada”, redaktor portalu Sasana.pl, tłumacz nauk buddyjskich, od wielu lat praktykujący medytację.
Uczestnicy spotkań mogą bezpłatnie odebrać książki i inne materiały na których bazuje wprowadzenie:
1. “Podstawowa metoda medytacji” książka Ajahna Brahma (język polski)
2. “Z każdym oddechem” książka Bikkhu Thanissaro (język polski)
3. Mowy Dhammy Ajahna Sujato, video na YouTube z polskimi napisami
4. Wprowadzenie do medytacji - Ajahn Brahm format: mp3, język angielski
Cena: nauki Buddhy są bezcenne :) Nie pobieramy opłat za udział w kursie.
Adres: Satwa Joga
Ul. Felińskiego 29 Warszawa, furtka z prawej strony
Weekend z medytacją w Bajce
Zapraszamy na kolejny weekend z medytacją. Tym razem sprzyjające warunki do medytacji zapewni nam bajkowy świdermajer w Radości pod Warszawą.
W planach wspólna medytacja - prowadzona i "wolna", rozmowy o Dhammie i posiłki przygotowane przez Alicję.
Jest możliwość nocowania na sali, ale nie będzie dostępu do ciepłej wody.
Szczegóły wydarzenia tutaj:
https://docs.google.com/document/d/1hOO-uw4Ejz6JdnY6NHlVTCrjkZGoh8S5W1J4tp4QmDQ/edit?usp=sharing
Udział w weekendzie (również częściowy) najlepiej zgłaszać przez formularz:
https://goo.gl/forms/rXM63FfIre46YFoE2
Pieniądze za wyżywienie (65 pln) należy przelać 10 I 2017 na konto: Alina Pękalska 04 1140 2004 0000 3702 4564 2748 i wysłać informacje o przelewie na adres lp.adavareht|tkatnok#lp.adavareht|tkatnok
Odosobnienie medytacyjne w tradycji Theravady w Rajszewie koło Warszawy 24-26 VI 2016
Praktyka pod okiem nauczyciela jest istotna, stanowi ona oparcie bez którego trudno jest zacząć. Jednak samodzielna praktyka jest również ważna gdyż nauczyciel nie zawsze może być z nami. Dlatego chcielibyśmy Was przyjaciele w Dhammie zaprosić do dołączenia do nas w trakcie odosobnia w którym będziemy rozwijać samodzielną praktykę.
Ośrodek w Rajszewie dysponuje dwiema sali, w jednej z nich będzie się odbywać samodzielna medytacja w ciszy przez cały okres odosobnienia, w drugiej sali zostanie poprowadzona , medytacja świadomego oddechu, oraz praktyka skanowania ciała. Wieczorem zaproponujemy dyskusję o Dhammie która będzie poświęcana przeszkodą w medytacji - udział jest nieobowiązkowy.
To co chcemy Wam dać to cisza, spokój i życzliwa atmosferą dzięki której przez 3 dni będziecie mogli w skupieniu rozwijać swoją praktykę medytacji.
Reguły
W trakcie odosobnienia będziemy, za radą Ajahna Sujato z ostatniego odosobnienia, praktykować właściwą mowę oznaczającą, że zanim się coś powie należy rozważyć czy jest to prawdziwe, czy ma pozytywne konsekwencje i czy to jest właściwy czas aby to powiedzieć.
Uczestnicy odosobnienia powinni przestrzegać ośmiu wskazań (attha-sila) https://pl.wikipedia.org/wiki/Wskazania_buddyjskie. Szczegóły dotyczące posiłków (wskazanie szóste) poniżej.
Miejsce
Odosobnienie odbędzie się w Rajszewie pod Warszawą, w ośrodku Rajszew Project, ul. Konwaliowa 15, instrukcje dojazdu na stronie http://www.rajszewproject.pl/
Wyżywienie
W trakcie odosobnienia zachęcamy do przestrzegania wskazania o niespożywaniu posiłków po południu. Dzięki temu nie musimy robić dodatkowej przerwy na kolację i możemy skoncentrować się na praktyce. Wyżywienie składa się z dwóch posiłków - śniadania i obiadu (przed 12) - a w piątek tylko obiadu.
Dla osób, które nie mogą lub nie chcą utrzymywać tego wskazania przygotujemy owoce i czekoladę.
Opłaty
Opłata za pobyt, wyżywienie i infrastrukturę ośrodka zależy od długości pobytu:
260 pln - pobyt od piątku rano od godzinny 10:00 do niedzieli do godzinny 12:00,
175 pln - pobyt od soboty rano od godzinny 10:00 do niedzieli do godzinny 12:00,
Fundacja Theravada jak i również organizatorzy nie pobierają żadnych opłat za organizację i prowadzenie odosobnienia. Wszystkie pytania dotyczące pobytu (w tym wcześniejszy przyjazd, który jest możliwy) najlepiej ustalać bezpośrednio z ośrodkiem (lp.tcejorpwezsjar|oruib#lp.tcejorpwezsjar|oruib).
Zgłoszenia prosimy kierować na adres: lp.adavareht|tkatnok#lp.adavareht|tkatnok
Miło znów będzie zobaczyć Was wszystkich i praktykować razem!
Pozdrawiamy Was z Mettą
Organizatorzy i prowadzący.
Wizyta Ajahna Brahma w UK 25-X do 2-XI 2016
Ajahn Brahm wygłosi w UK kilka wykładów oraz poprowadzi krótkie odosobnienia. Więcej szczegółów na stronie: [http://anukampaproject.org/].
Wprowadzenie do medytacji uważnego oddechu (Kwiecień 2016)
na podstawie nauk Ajahna Brahma, Bikkhu Thanissaro i Bhante Sujato
Zapraszamy na cztery spotkania pozwalające stopniowo zapoznać się medytacją, odkryć spokój i przyjemność. Kurs bazuje na naukach znanych nauczycieli tajskiej tradycji leśnej i tekstów wczesnego buddyzmu.
Tematy spotkań:
- Jak nie medytować
- Przeszkody w medytacji
- Medytacja w życiu codziennym
- Uważność oddechu 4x4
Termin: 4 kolejne środy kwietnia (6,13,20,27 IV 2016) godz. 18
Miejsce: ul. Koszykowa 59 m. 31 w Warszawie udostępniona przez Buddyjskiej Wspólnota Zen Kannon
Prowadzącym kurs jest Wojciech Czypicki, prezes Fundacji “Theravada”, redaktor portalu Sasana.pl, tłumacz nauk buddyjskich, od wielu lat praktykujący medytację.
Uczestnicy spotkań mogą bezpłatnie odebrać książki i inne materiały na których bazuje kurs:
- “Podstawowa metoda medytacji” książka Ajahna Brahma (język polski)
- “Z każdym oddechem” książka Bikkhu Thanissaro (język polski)
- Mowy Dhammy Ajahna Sujato, video na YouTube z polskimi napisami
- Wprowadzenie do medytacji - Ajahn Brahm format: mp3, język angielski
Cena: nauki Buddhy są bezcenne :) Nie pobieramy opłat za udział w kursie.
Zgłoszenia prosimy przesyłać mailem n adres moc.liamg|lp.adavareht#moc.liamg|lp.adavareht
Program Martine i Stephena Batchelorów 27–29 maja 2016
Serdecznie zapraszamy do udziału w programie Martine i Stephena Batchelorów, który odbędzie się już 27–29 maja 2016. Stephen i Martine poprowadzą program, na który złożą się wykłady, instrukcje do medytacji i praktyka medytacji. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie: http://treningmindfulness.pl/
Wykład Bhante Sujato "Mniszki w buddyzmie" - Feminoteka, 30 listopad 2015, godz. 18.00
Zapraszamy na wykład Bhante Sujato, 30 listopada 2015 roku, w Feminotece (ul. Mokotowska 29a - wejście od ul. Marszałkowskiej 34/50 do samego końca w podwórzu, zob. http://feminoteka.pl/kontakt/) na godzinę 18:00, wstęp wolny.
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/142350906122143/
Tematem wykładu będzie rola kobiet w buddyzmie, zwłaszcza mniszek (bhikkhunī). Bhante Sujato jest wielkim orędownikiem pełnych wyświęceń kobiet w buddyzmie Theravādy. Napisał wiele artykułów w temacie, jak też książkę: "BHIKKHUNI VINAYA STUDIES", którą można pobrać za darmo STĄD
Kilka lektur i filmów omawiających temat:
Artykuły i teksty źródłowe
Bhante Sujato Pełna akceptacja
Ajahn Brahm Mniszki (Bhikkhuni)
Bodhicittā Bhikkhuṇī Czy święcenia bhikkhuṇī są niezgodne z nauką Buddhy?
Therīgāthā (Tig - Wersy mniszek)
Bhikkhunīsaṃyuttaṃ (SN.05 - Połączone mowy o mniszkach)
Filmy
Mistrzynie życia duchowego
Inny głos
Nowy początek
Dhammasara - klasztor mniszek
Międzynarodowa konferencja buddologiczna (11 - 13 grudnia 2015, Kraków)
Pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji Buddologicznej „Mnich ubiera się u Prady? Kontrowersje doktrynalne i moralne w buddyzmie i wokół buddyzmu” odbędzie się w dniach 11 – 13 grudnia 2015r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”.
Celem konferencji jest wymiana wiedzy i poglądów na tematy dotyczące buddyzmu, o którym chcemy porozmawiać wnikliwie i bezstronnie. Nasze spotkanie będzie miało charakter naukowy, dlatego też do udziału w nim zaprosiliśmy znane postacie buddologii polskiej i zagranicznej. Jesteśmy przekonani, że ich obecność będzie inspiracją dla dyskusji i stworzy możliwość podjęcia tematów trudnych, lecz istotnych dla rozwoju nauki o buddyzmie.
Liczymy na to, że otwarta, interdyscyplinarna formuła konferencji pozwoli na szersze spojrzenie na omawiane zagadnienia, również z perspektywy nauk, które nie zajmują się bezpośrednio buddyzmem.
Key-note speakerzy:
- prof. dr hab. Marek Mejor, jeden z czołowych polskich orientalistów, kierownik Pracowni Studiów nad Buddyzmem Uniwersytetu Warszawskiego
- prof. nadzw. dr hab. Piotr Kłodkowski, orientalista, były ambasador RP w Indiach, akredytowany także w Nepalu, Bangladeszu, na Sri Lance i Malediwach, aktualnie rektor Wyższej Szkoły Europejskiej
- prof. Dorji Wangchuk, tybetolog na Uniwersytecie w Hamburgu (Asia Studies-Africa-Institute), członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Studiów Tybetańskich.
Organizatorami konferencji są trzy koła naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego – Koło Naukowe Porównawczych Studiów Cywilizacji, Koło Naukowe OKoło, oraz Dalekowschodnie Koło Naukowe.
Współpracujemy z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie, które zgodziło się m.in. zapewnić tłumacza oraz udostępnić (na czas trwania konferencji) część ze swoich zbiorów.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Dziekana Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Wstęp na wydarzenie (dla słuchaczy, uczestników warsztatów i imprez towarzyszących) jest bezpłatny.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt przez e-mail lub stronę:
www.buddhistcontroversy.confer.uj.edu.pl
Odkrywanie przyjemności w medytacji (Bhante Sujato - Centrum Taraska 25-29 Listopada 2015)
Jak Buddha nauczał medytacji? Jak opisywał stany umysłu w trakcie medytacji? Czy zdrowa przyjemność jest przeszkodą, pomocą czy może niezbędnym elementem ścieżki duchowej? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi w najwcześniejszych, zachowanych tekstach buddyjskich (suttach) oraz praktyce medytacji zgodnie z nimi.
Więcej o medytacji znajdziecie tu: http://sujato.pl/medytacja/
Ajahn Sujato jest mnichem w tajskiej tradycji leśnej od 21 lat. Od kilkunastu lat zgłębia i promuje wczesne nauki Buddhy, wykazując ich autentyczność i zgodność kanonu palijskiego z tekstami chińskimi, sanskryckimi i tybetańskimi. Jest jednym z założycieli suttacentral.net - najbogatszego zbioru wczesnych tekstów buddyjskich.
Na jego podejście do praktyki wpływ miała medytacja miłującej dobroci, jakiej nauczył się w Tajlandii oraz lata spędzone z Ajahnem Brahmem, ale dominuje w nich pełen inspiracji i precyzji głos Buddhy z sutt kanonu palijskiego.
Więcej o Bhante Sujato znajdziecie tu: http://sujato.pl/bhante-sujato/
Zgłoszenia należy wysyłać na adres moc.liamg|lp.adavareht#moc.liamg|lp.adavareht. Drugim krokiem będzie zarezerwowanie sobie miejsca w ośrodku.
Koszt noclegu wraz z wyżywieniem zależy od wybranego standardu - Centrum Taraska oferuje noclegi w wieloosobowych domkach letniskowych jak i pokoje jednoosobowe. Koszt pięciodniowego pobytu to 275 pln (lub więcej, w zależności od standardu).
Nie pobieramy żadnych innych opłat, ale darowizna na pokrycie kosztów transportu dla Ajahna Sujato jest bardzo mile widziana. Wszelkie środki ponad wydatki związane z pobytem Ajahna Sujato przeznaczymy na jego projekt suttacentral.net.
Więcej informacji odnośnie zgłoszeń: http://sujato.pl/dolacz-do-nas/
Grupy medytacyjne w tradycji Theravada zbierają się już w 6 miastach! Zapraszamy do wspólnej praktyki w:
1) Krakowie - w soboty, po przerwie wakacyjnej grupa rusza 03-X-2015. Szczegółowe informacje: moc.liamg|wokark.adavareht#moc.liamg|wokark.adavareht
2) Poznaniu - praktyka Miłującej Dobroci (Metta) w każdy piątek o godz. 18, Świątynia Engakuin, ul. Głębocka 6/3
3) Szczecinie - Praktyka medytacji Vipassany, niedziela godz. 18:00, Szkoła Jogi Namaste Al. Papieża Jana Pawła II 42, pierwsze piętro. Kontakt: moc.liamg|nicezczs.adavareht#moc.liamg|nicezczs.adavareht
4) Warszawie - Praktyka uważnego oddechu. Pracownia Psychologi Praktycznej Pepe ul. Andersa 13/31 w niedzielę o 18. Osoby, które przychodzą po raz pierwsze prosimy o przybycie 30 min. wcześniej.
5) Bielsku-Białej - w czwartki o 19.45 w Studiu Filmów Rysunkowych przy ulicy Cieszyńskiej. Kontakt: Mikołaj 664490858
6) Lublinie - w czwartki od 6.00 do 8.00 (rano) w Ośrodku Rozwoju wewnętrznego Pramana przy ul. Struga 71. Prowdzi Leszek Mioduchowski tel. 601 295 553, moc.liamg|doimel#moc.liamg|doimel Więcej informacji: pramana.pl
Medytacje w Poznaniu
Siedzenia w Warszawie
Medytacje w każdą niedzielę, zaczynamy od 6.10.2013
Medytacja posiada wymierne korzyści praktyczne, pomagające sprawnie funkcjonować w świecie, w byciu zrelaksowanym, szczęśliwszym oraz wyciszonym.
Kształcąc umiejętność bycia obecnym we wszystkim co się aktualnie dzieje, zarówno w sferze ciała jak i umysłu, korzystać będziemy ze starożytnej techniki jakiej nauczał Buddha, mianowicie Ānāpānasati – uważności oddechu. Siadając w wygodnej pozycji, zamykając oczy, będziemy sobie uświadamiać nasz własny oddech. Celem tej praktyki jest uwalnianie się ze zmartwień, spostrzeżeń i myśli, które nas ograniczają i blokują poprzez rozkwit naszego spokoju zrodzonego z odpuszczania.
W każdą niedzielę o 18.00 usiądziemy wspólnie do medytacji na godzinę, by przez kolejne pół godziny porozmawiać o medytacji i tekstach źródłowych. Skończymy o 19.30 - dla chętnych zaparzymy herbatę.
Wprowadzenie do medytacji – osoby, które będą po raz pierwszy i nie znają podstaw medytacji proszone są o skontaktowanie się z Fundacją Theravada (moc.liamg|lp.adavareht#moc.liamg|lp.adavareht) oraz o przyjście pół godziny wcześniej czyli o 17:30. Wtedy wyjaśnione będzie co to znaczy medytować, jak wygląda podstawowa technika, jaki jest cel medytacji, czym jest świadomość, uważność i skupienie w medytacji.
Więcej informacji odnośnie spotkań znaleźć można tu:
http://facebook.com/groups/116854978339008/
Miejsce:
Pracownia Psychologii Praktycznej PePe Warszawa ul. Gen. Andersa 13 lok 31 (przy stacji metra Ratusz-Arsenał)
Dla chętnych wystawiona będzie puszka na datki, które zasilą Fundację Theravada oraz pokryją opłatę za wynajęcie sali.
Współ-medytującym będzie: http://www.pracowniapepe.pl/zespol-piotr.jagodzinski.html
Uwaga!
Medytacja nie jest formą psychoterapii. Nie jest wskazana dla osób z zaburzeniami psychicznymi, leczących się psychiatrycznie i mających trudności w utrzymaniu równowagi psychicznej. W przypadku wątpliwości, jak dane zajęcia mogą wpłynąć na stan zdrowia, zalecamy skontaktowanie się z lekarzem, psychoterapeutą lub osobą prowadzącą.
Osoby uczestniczące w zajęciach biorą całkowitą odpowiedzialność za stan swojego zdrowia fizycznego i emocjonalnego, zarówno w czasie zajęć jak i pomiędzy nimi.
Pomóż w tworzeniu portalu Sasana.pl
Aktualnie potrzebujemy ochotników do pracy przy projektach:
Transkrypcja filmów z youtube
Tworzenie plików epub
Projekt Wikipedii
Tłumaczenia
Interdyscyplinarne Studia Religioznawcze UMCS w Lublinie
http://rekrutacja.wfis.umcs.lublin.pl/isr/
http://religioznawstwoumcs.wordpress.com/
Przebudzeni.org
Projekt Przebudzeni.org to buddyjski wolontariat poświęcony wspieraniu osób osadzonych w zakładach karnych. Opiekunem programu jest Magdalena Wronecka - mniszka buddyjska Sanghi Kanzeon, która od 2004 roku prowadzi grupę w więzieniu we Wrocławiu. Działalność grupy obejmuje cotygodniową medytację, liturgię, mowy Dharmy. Więcej informacji na stronie projektu Przebudzeni.org
Zapotrzebowanie:
1. WOLONTARIUSZE
Najbardziej potrzebujemy wolontariuszy, którzy chcieliby:
chodzić do więzień (nosić paczki czy medytować ze skazanymi),
pisać listy,
dostarczać materiały konieczne do codziennej pracy.
2. SZKOŁY I GRUPY BUDDYJSKIE
Współpraca w zakresie organizacji praktyki więziennej – inspiracja płynąca z różnych tradycji buddyjskich.
Kontakty z Sanghą.
Niektórzy osadzeni w zakładach karnych nie mają rodziny bądź taki kontakt nie jest przez nią utrzymywany. Wartość kontaktu ze wspólnotą praktykującą buddyzm jest więc w naszym odczuciu nieoceniona.
Zbiórka książek lub akcesoriów buddyjskich wśród członków wspólnoty i przekazanie ich opiekunom projektu.
3. WYDAWNICTWA I SKLEPY INTERNETOWE
Ofiarowanie książek na rzecz programu. - W podziękowaniu za takie wsparcie oferujemy na swoich stronach darmową reklamę wydawnictwa, bądź wskazanej książki.
4. OSOBY PRYWATNE
Podarowanie książek ( przede wszystkim książki buddyjskie) lub akcesoriów do praktyki.
Korespondencja listowna z praktykującymi w zakładach karnych. (Zapewniamy anonimowość)
Wsparcie rzeczowe (Potrzebne są: znaczki pocztowe, karty telefoniczne, okazjonalnie artykuły żywnościowe, higieniczne…)
5. DONATORZY
Przyjmujemy wsparcie finansowe – liczy się każda złotówka. Program nie generuje żadnych zysków, a funkcjonuje tylko dzięki hojności naszych darczyńców. Zachęcamy do wpłacania systematycznego – mogą to być nawet najmniejsze kwoty. Dzięki temu będziemy mogli lepiej planować wydatki.
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego (KRS: 0000332605). Wszyscy zainteresowani mogą uzyskać informacje, na co wydane zostały przekazywane przez nich pieniądze.
Dane do przelewu:
Numer rachunku bankowego: 38 1060 0076 0000 3200 0138 3338 (bank BPH).
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe Stowarzyszenia
Dane adresowe:
Stowarzyszenie "Przebudzeni"
ul. Jelenia 38/29
54-242 Wrocław
Archiwum
Zdjęcia z odosobnienia 2008: http://picasaweb.google.pl/vipassana.sopatowiec/Vipassana
Od Redakcji Sasana.pl: udostępniamy informacje i ogłoszenia za darmo - Sasana.pl nie jest powiązana z podmiotami ogłaszającymi się ani nie otrzymuje z powodu umieszczania ogłoszeń żadnych korzyści materialnych.