| Portal Sasana | Dołącz do Nas | Fundacja Theravada | Dhamma-Dana | Darowizny | Współpraca

Portal tłumaczeń Sasana

180px-Sermon_in_the_Deer_Park_depicted_at_Wat_Chedi_Liem-KayEss-1.jpeg

Słowo Sāsana w języku Pali ma wiele znaczeń. Moze to być "porządek", "nauka", "praktyka", "dyscyplina", "instrukcja", "epistoła". Gdy jednak mówimy o Buddha Sāsana - mamy wtedy na myśli "Naukę Buddhy" jakiej nauczał Siddhāttha Gotama ponad 2,5 tysiąca lat temu. Jako że Buddyzm nie uznaje wiary w Boga-Stwórcę, zatem wyrażenie "religia" nie pasuje do terminu "Sāsana" z prostej przyczyny - buddyści nie uznają czegoś takiego jak prawda objawiona, uznają raczej naukę jako swego rodzaju filozofię, praktykę czy po prostu Drogę. Wszystko czego nauczał Buddha każdy powinien zrozumieć a co najważniejsze - doświadczyć.

Artykuły na tej stronie są więc tylko pomocą w realizacji celu. Pisane przez dojrzałych mistrzów buddyjskich teksty powinny być traktowane z szacunkiem i rozwagą. Jako tłumacze staraliśmy się by przekład był jak najwierniejszy oryginałowi. Mogliśmy jednak coś przeoczyć, gdyby tak się stało - zgłoście błąd na forum (dostępne dla wszystkich, u góry) lub mailowo (adres w dziale kontakt).

Sasana.pl to prywatny, niekomercyjny serwis internetowy poświęcony buddyzmowi, działający od 2007 roku. Nie jest on w żaden formalny sposób powiązany z organizacjami religijnymi czy związkami wyznaniowymi.

Nie wszystkie przedstawione na łamach portalu opinie w pełni pokrywają się z osobistymi poglądami redakcji.

Oby te tłumaczenia przyniosły pożytek wielu istotom, oby Dhamma rozwijała się, oby wszystkie istoty były szczęśliwe.

Podpisano:
Redakcja portalu tłumaczeń buddyjskich SASANA.PL

Jeśli chcesz wspomóc portal Sasana.pl materialnie, przejdź do podstrony Darowizny. Dzięki waszemu wsparciu będziemy w stanie pokryć koszta jakie ponosimy w związku z funkcjonowaniem serwisu tj. domeny internetowej i serwera.

Dołącz do nas


Jesteś jedną z niewielu osób w Polsce znającą Pali lub Sanskryt? Umiesz przełożyć z angielskiego dowcipy Ajahna Brahma? Lista tekstów do tłumaczenia jest tu.


Umiesz posługiwać się poprawną polszczyzną i w przeciwieństwie do większości z nas wiesz gdzie powinien się znajdować przecinek? Potrzebujemy osób do redakcji i korekty!


W twoim mieście nie ma grupy medytacyjnej? Z odrobiną zachęty i wsparcia znajdą się chętni do wspólnej medytacji.

 

Przekaż innym


Trafiłeś na ciekawy artykuł? Podziel się ze znajomymi! Jeśli ktoś potrzebuje rady lub pocieszenia, może warto podesłać jedną z 50 mów Ajahna Brahma?


Masz zdolności graficzne, programujesz, umiesz prowadzić pełną księgowość lub posiadasz inne nieziemskie umiejętności? Napisz do nas!


Aby móc wydawać papierowe wersje tłumaczeń, potrzebne jest Wasze wsparcie finansowe. Każda Darowizna się liczy i będzie wykorzystana w projekcie Dhamma-Dana.Fundacja "Theravada"

Theravāda (wymowa — mniej więcej — "t(h)era-wA-da"), "Doktryna Starszych", jest szkołą buddyzmu, która czerpie swoje duchowe inspiracje z Tipiṭaki (kanonu palijskiego), która zawiera, powszechnym zdaniem uczniów, najwcześniejsze zapiski nauczania Buddhy. Przez wiele stuleci Theravāda była dominującą religią kontynentalnej części Azji Południowo-wschodniej (Tajlandia, Birma, Kambodża, Laos) i Sri Lanki. Dziś liczba wyznawców Theravādy na świecie przekracza 100 milionów. Przez ostatnie kilka dekad Theravāda zaczęła zakorzeniać się na zachodzie.

Buddyzm Theravāda od wielu lat ma w Polsce wielu sympatyków, osób zainteresowanych i praktykujących. Dotychczas jednak nie powstała żadna organizacja, centrum, czy ośrodek który wspierałby polskich Theravādinów w zdobywaniu wiedzy o naukach Buddhy, bazujących na kanonie palijskim oraz praktykowaniu tychże.

Postanowiliśmy to zmienić i założyć Fundację Theravāda. Liczymy na Wasze zainteresowanie i współpracę. Fundacja nie jest związana z konkretnym nauczycielem ani tradycją czy odłamem buddyzmu. Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby autentycznie zainteresowane naukami buddyjskimi na podstawie kanonu palijskiego.

Początki takiej działalności nigdy nie są proste. Zadajemy sobie wiele pytań, dyskutujemy różne warianty i poszukujemy najlepszych rozwiązań. Oby nasze działania umożliwiły rozwój Dhammy w Polsce i przyczyniły się do szczęścia wszystkich tu mieszkających.
Celem Fundacji jest :

  • Propagowanie wiedzy z zakresu buddyzmu Theravādy
  • Umożliwienie osobom zainteresowanym buddyzmem Theravādy zapoznanie się z naukami (w formie książek, filmów, wykładów etc) oraz podjęcia praktyk pod opieką kompetentnych nauczycieli (zarówno mnichów jak i świeckich nauczycieli).
  • Ochrona zdrowia i promocja zdrowego trybu życia poprzez zapoznanie się naukami buddyzmu Theravādy oraz technikami medytacji i relaksacji, umożliwiającymi zmniejszenie poziomu stresu oraz poprawy fizycznego i psychicznego samopoczucia
  • Działanie w zakresie nauki, edukacji, oświaty i wychowania w zakresie nauk buddyjskich, języków, kultury i sztuki krajów, których kultura i sztuka ukształtowała się pod wpływem Theravādy: Tajlandia, Sri Lanka, Birma, Laos, Wietnam, Kambodża, Indie.
  • Integrowanie środowiska polskich buddystów Theravādy.

Jednym ze sposobów propagowania wiedzy o buddyzmie Theravādy jest wydawanie książek napisanych przez znanych nauczycieli w tej tradycji, przetłumaczonych na język polski.

Wydawane książki będą w głównej mierze pozycjami przetłumaczonymi dzięki wysiłkowi osób zrzeszonych wokół portalu Sasana.pl. Ich wersje elektroniczne będą, jak obecnie, dostępne bezpłatnie do pobrania ze strony Sasana.pl

Fundacja “Theravada”
KRS: 0000464215
Regon:146715622
NIP: 5223006901
nr rachunku bankowego: 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020

WWW: http://theravada.pl Facebook: https://www.facebook.com/TheravadaPL


Projekt Dhamma-dāna

W ramach projektu Daru Dhammy (Dhamma-dāna) wydaliśmy już wiele książek, które można otrzymać bezpłatnie w wielu miastach w Polsce lub wejść na stronę Dhamma.pl. Książki powstają dzięki pracy wolontariuszy i darczyńców, którzy przekazują na ten cel darowiznę. Nawet najmniejsza wpłata na ten cel będzie cenna. Dzięki temu jesteśmy w stanie dzielić się nauką Buddhy ze wszystkimi chętnymi, bez pobierania za to opłat.

Darowizny można składać za pomocą serwisu Patronite lub przelewem bankowym na konto Fundacji "Theravada": (Bank BNP PARIBAS BANK POLSKA) 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020 w tytule wpisując "Darowizna na cele statutowe - projekt Dar Dhammy"

Książki wydane przez Fundację:

Buddyjski romantyzm

small.jpg
Wielu ludzi z Zachodu, dopiero stykających się z buddyzmem, jest pod wrażeniem zadziwiającej swojskości tego, co wydaje się jego głównymi koncepcjami: współistnienia, jedności, spontaniczności, transcendencji ego, nieoceniania i integracji osobowości. Zwykle nie zdają sobie sprawy, że te koncepcje brzmią znajomo, ponieważ s ą znajome. W dużej mierze nie pochodzą one z nauk Buddhy, lecz tkwią korzeniami w kulturze Zachodu: w myśli wczesnych romantyków niemieckich. Książka ta stara się odromantyzować Dhammę. Jest to dogłębne kompendium wiedzy na temat tego, jak doszło do uromantycznienia nauk buddyjskich i w jaki sposób powinniśmy zbudować w sobie Właściwy Pogląd. (KLIKNIJ W OKŁADKĘ BY POBRAĆ WERSJĘ ELEKTRONICZNĄ)
Książka dostępna w formatach: mobi.jpg epub.jpg pdf.jpg

Majjhima Nikaya – Zbiór mów średniej długości – tom 2

MN_2_okladka_24062021_PRINT18.jpg
Drugi tom polskiego tłumaczenia Majjhima Nikāyi, zbioru średniej długości sutt z kosza mów (Sutta Piṭaki). Książka opatrzona komentarzami i przypisami, które w sposób obiektywny i przystępny wyjaśniają teksty źródłowe buddyzmu. Jest to tłumaczenie bezpośrednio z pāḷijskiego wraz z omówieniami, które wyjaśniają zarówno filozoficzne podstawy buddyzmu, jak i praktyczną stronę bycia bhikkhu (mnichem buddyjskim) oraz zawierają wiele innych informacji związanych z tradycją theravādy. Przekazana w książce wiedza nie ma charakteru jedynie naukowego, gdyż powinna być zrozumiała dla każdego zainteresowanego teorią i praktyką medytacyjną, moralnym postępowaniem i mądrością – czyli trzema głównymi filarami nauki Buddhy. (KLIKNIJ W OKŁADKĘ BY POBRAĆ WERSJĘ ELEKTRONICZNĄ)
Książka dostępna w formatach: pdf.jpg
zamow2.jpg

Życie pełne błogosławieństw

small.jpg
Ci, którzy nie mają większego kontaktu z buddyzmem, czasem dochodzą do wniosku, że wiąże się on bardziej z mnichami i mniszkami żyjącymi w oddalonych lasach starożytnych Indii i że nie ma on nic istotnego do powiedzenia ludzkości w XXI wieku. Ta książka szybko zmieni tego typu błędne poglądy. Buddha zwracał uwagę na odwieczne bolączki wszystkich istot ludzkich – na naturę dobra i zła, na kwestię pokojowego życia z sąsiadem, znaczenie życia i, co najważniejsze, na to, jak być szczęśliwym i spełnionym. Autor tej publikacji wybrał cztery mowy Buddhy poruszające wszystkie te zagadnienia i opatrzył je komentarzami. Wynikiem jest czytelny, praktyczny i sensowny przewodnik wyjaśniający, w jaki sposób żyć zgodnie z buddyzmem. (KLIKNIJ W OKŁADKĘ LUB IKONĘ POD NIĄ, BY POBRAĆ WERSJĘ ELEKTRONICZNĄ**)
Książka dostępna również w formatach: pdf.jpg
zamow2.jpg

Trzymaj mniej!

small.jpg
Zdecydowaliśmy się na wydanie wykładów Ajahna Brahma w formie książkowej ze względu na ich ogromną popularność na kanale YouTube. Książka ta jest unikatowa, ponieważ tego typu opracowanie jeszcze nigdy nie ukazało się w druku. Na jej publikację otrzymaliśmy zgodę od Ajahna Brahma. Zawiera wykłady wygłaszane w ośrodku Dhammaloka w Perth, w Australii. Nic dziwnego, że mowy tego mnicha przyciągają jak magnes –  są przepełnione zrozumieniem ludzkich problemów oraz poczuciem humoru. Buddyjska mądrość wpleciona w barwne opowiastki pomaga z dystansu spojrzeć na życie, ludzką kondycję, zrozumieć szczęście i cierpienie. Przynosi ulgę i dodaje otuchy. Ludzie myślą historiami, opowieściami, narracjami – zapadają one w pamięć, za ich pomocą najlepiej przekazywać nauki, w czym Ajahn Brahm niewątpliwie jest mistrzem. Nawet jeśli ktoś nigdy nie miał styczności z buddyzmem, odnajdzie w tych mowach podstawowe życiowe prawdy, o których niestety zbyt często zapominamy.(KLIKNIJ W OKŁADKĘ LUB IKONĘ POD NIĄ, BY POBRAĆ WERSJĘ ELEKTRONICZNĄ)
Książka dostępna również w formatach: pdf.jpg
zamow2.jpg

Majjhima Nikaya – Zbiór mów średniej długości – tom 1

small.jpg
Pierwszy tom polskiego tłumaczenia Majjhima Nikāyi, zbioru średniej długości sutt z kosza mów (Sutta Piṭaki). Książka opatrzona komentarzami i przypisami, które w sposób obiektywny i przystępny wyjaśniają teksty źródłowe buddyzmu. Jest to tłumaczenie bezpośrednio z pāḷijskiego wraz z omówieniami, które wyjaśniają zarówno filozoficzne podstawy buddyzmu, jak i praktyczną stronę bycia bhikkhu (mnichem buddyjskim) oraz zawierają wiele innych informacji związanych z tradycją theravādy. Przekazana w książce wiedza nie ma charakteru jedynie naukowego, gdyż powinna być zrozumiała dla każdego zainteresowanego teorią i praktyką medytacyjną, moralnym postępowaniem i mądrością – czyli trzema głównymi filarami nauki Buddhy. (KLIKNIJ W OKŁADKĘ BY POBRAĆ WERSJĘ ELEKTRONICZNĄ)
Książka dostępna również w formatach: mobi.jpg epub.jpg pdf.jpg
zamow2.jpg

Dobre pytania, dobre odpowiedzi

small2.jpg
"Dobre pytania — dobre odpowiedzi" to drugie wydanie, poprawione i rozszerzone popularnej książki Shravasti Dhammiki wyjaśniającej podstawy buddyzmu w prosty i przystępny sposób. Pozycja polecana zwłaszcza tym, którzy dopiero zaczynają poznawać nauki Buddhy, jak też tym osobom, które są ciekawe poglądów i opinii współczesnych buddystów. Wydrukowanych zostało 160 egzemplarzy. 50 z nich przesłaliśmy naszym przyjaciołom w Dhammie - obecnie istnieje możliwość odbioru książki w Warszawie, wkrótce w innych miastach Polski. DIY: okładka + złożony PDF z tekstem
Książka dostępna również w formatach: mobi.jpg epub.jpg pdf.jpg
zamow2.jpg

Cztery Szlachetne Prawdy

4sp_ok.png
Klasyczna pozycja w theravādyjskiej literaturze. Bardzo osobista i wiele wyrażająca książka Ajahna Sumedho, wyjaśniająca podstawy przesłania jakie miał Błogosławiony dla świata. Jak to zwykle bywa w Tajskiej Tradycji Leśnej nacisk kładzie się bardziej na doświadczenie nauczyciela niż zgodność z doktryną, co sprawia że przekaz jest bliższy i bardziej zrozumiały dla czytelnika. To doskonałe wprowadzenie do nauk Buddhy, inspiruje do przemyśleń i wejścia na ścieżkę wygaśnięcia cierpienia. Wesprzyj nas darowizną abyśmy mogli dzielić się Dhammą bez pobierania opłat. DIY: okładka + złożony PDF z tekstem
Książka dostępna również w formatach: mobi.jpg epub.jpg pdf.jpg
zamow2.jpg

Czystość serca

czysto%C5%9B%C4%87.jpg
Antologia świetnych artykułów autorstwa Thanissaro Bhikkhu, przetłumaczonych na przestrzeni lat przez naszych tłumaczy-wolontariuszy. Gęste cytaty z kanonu, wiele zagadnień z zakresu filozofii i mnóstwo Dhammy - tego się może spodziewać czytelnik w środku tej książki. Istnieje możliwość odbioru książki w Warszawie, jak i w innych miastach Polski. DIY: okładka + złożony PDF z tekstem
Książka dostępna również w formatach: pdf.jpg
zamow2.jpg

Jeszcze w tym życiu

small.jpg
"Jeszcze w tym życiu" Sayadawa U Pandity to jedna z pierwszych książek stricte theravādyjskich, wydanych w języku polskim. W pracach nad tym tytułem brało udział wiele osób, najważniejszą z nich była Alma Yoray, zmarła w 2010, której dedykujemy tę publikację. Jest to drugie, poprawione wydanie. Książka jest bezcennym kompendium wiedzy na temat podejścia medytacyjnego nauczanego w Birmie, tak zwanej vipassany. Dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić wiedzę w zakresie medytacji wglądu, zarówno teorii jak i praktycznych wskazówek, ta pozycja jest obowiązkowa.
Książka dostępna również w formatach: mobi.jpg epub.jpg pdf.jpg
zamow2.jpg

Moc pytań

small.jpg
"Moc pytań" to zbiór artykułów Bhante Thanissaro, jak zawsze wymagających od czytelnika pewnego przygotowania i wiedzy, ale przynoszących sporo satysfakcji po lekturze całości. Można wręcz stwierdzić, że nie ma tam nawet jednego zdania, które nie byłoby istotne. Tytuł w oryginale brzmi "Karma of Questions" a wybór grafiki na okładce był zainspirowany polską wersją przekładu tytułu książki. Tekst pełen cytatów z kanonu, podnoszący trudne kwestie, stawiający liczne pytania, po których czasem następują trafne odpowiedzi. Jak wspomina autor książki we wprowadzeniu: "Buddha celowo opatrzył swoje nauki klamrami odpowiedzi, które udzielane są tylko na właściwe pytania. Był wyjątkowo ostrożny i unikał pytań sprzyjających powstawaniu pragnienia lub ignorancji, które z kolei mogłyby opóźniać lub utrudniać zakończenie cierpienia". DIY: okładka + złożony PDF z tekstem
Książka dostępna również w formatach: epub.jpg pdf.jpg
zamow2.jpg

Paritta-Pāḷi - Wersy ochronne

small.jpg
"Paritta-Pāḷi" to zbiór wersów ochronnych skomponowany przez Sayadawa U Sīlanandę. W krajach gdzie zadomowiła się tradycja buddyjska uważa się, że tego rodzaju recytacje przynoszą bezpieczeństwo i dobrobyt dla osób w nich uczestniczących. Wydrukowanych zostało 100 egzemplarzy. Wiele rozdanych zostało na odosobnieniu w Nowicach w 2014. Książki te będą służyły wyłącznie jako pomoc w trakcie odosobnień, przy porannych recytacjach i rozdawane będą właśnie wtedy, dlatego wydrukowanych było tylko 100 egzemplarzy. Obecnie istnieje możliwość odbioru książki w Warszawie, nie przewidujemy większej dystrybucji książki w innych miastach w Polsce. DIY: okładka + złożony PDF z tekstem
Książka dostępna również w formatach: mobi.jpg epub.jpg pdf.jpg
zamow2.jpg

Podstawowa metoda medytacji

small.jpg
Drugie, poprawione wydanie książki Ajahn Brahmavamso, który w przystępny sposób omawia podstawy medytacji buddyjskiej, bazującej na oddechu. Książka ta także wydana na papierze przez Fundację "Theravada" - wydrukowana i dostępna za darmo w ramach Dhamma-dāna. Wydrukowanych zostało 500 egzemplarzy książki. Część przesłaliśmy naszym przyjaciołom w Dhammie jak również rozdawaliśmy na organizowanych przez Fundację spotkaniach i warsztatach. Obecnie istnieje możliwość odbioru książki osobiście w trakcie coniedzielnych spotkań medytacyjnych na Andersa 13/31 w godzinach od 17:30 do 19:30 (w każdą niedzielę). Więcej o siedzeniach w Warszawie w dziale ogłoszeń. DIY: okładka + złożony PDF z tekstem
Książka dostępna również w formatach: mobi.jpg epub.jpg pdf.jpg
zamow2.jpg

Spokój istnienia

spok%C3%B3j%20ok%C5%82adka.jpg
Książka AjahnaViradhammo "Spokój istnienia" skompilowana jest ze spisanych wykładów które Bhante wygłosił w różnych miejscach świata. Stworzone dzięki temu artykuły tworzą poszczególne rozdziały książki. Spokój i mądrość Ajahna odczuwalna jest w każdym niemal zdaniu, dzięki czemu lektura jest łatwa i przyjemna, ale też prowokująca do przemyśleń. DIY: okładka + złożony PDF z tekstem
Książka dostępna również w formatach: pdf.jpg
zamow2.jpg

Szlachetna Strategia

TB-SS-small.jpg
Artykuły w tej książce prezentują poglądy odnoszące się do zasadniczych składników ścieżki buddyjskiej – postaw, koncepcji i praktyk, które prowadzą do całkowitej wolności dla umysłu. Jeśli poglądy te są odpowiednie, same w sobie stanowią część Ścieżki. Zatem, ucząc się jak najlepiej wykorzystać te artykuły, ważne jest, aby zrozumieć, jak funkcjonują poglądy w doprowadzaniu do wyzwolenia. Wydrukowanych zostało 300 egzemplarzy. Obecnie istnieje możliwość odbioru książki w Warszawie, wkrótce w innych miastach Polski. DIY: okładka + złożony PDF z tekstem
Książka dostępna również w formatach: mobi.jpg epub.jpg pdf.jpg
zamow2.jpg

Z każdym oddechem

small.jpg
Praktyczna i kompletna książka dotycząca praktyki uważności oddechu oraz całości Ścieżki. Polecamy tę pozycję osobom medytującym, które chcą mieć punkt oparcia i wytyczne odnośnie swojej praktyki, zwłaszcza gdy w pobliżu nie ma się mnicha, nauczyciela, czy nawet kalyāṇa-mitty (dobrego przyjaciela na Ścieżce). Wydrukowanych zostało 1000 egzemplarzy. Podarowaliśmy naszym przyjaciołom w Dhammie 100 egzemplarzy. Obecnie istnieje możliwość odbioru książki w Warszawie, wkrótce w innych miastach Polski. DIY: okładka + złożony PDF z tekstem
Książka dostępna również w formatach: mobi.jpg epub.jpg pdf.jpg
zamow2.jpg
DIY

Książki to zadrukowany papier – oto kilka kroków „DIY” czyli zrób to samemu:
1. Ściągnij okładkę + PDF gotowy do druku ze strony Dhamma-dana.
2. Znajdź tanią drukarnię cyfrową.
3. Wydrukuj sobie, a jeśli chcesz, wydrukuj też innym.
4. Jeśli chcesz zostać koordynatorem – daj nam znać na maila: moc.liamg|lp.adavareht#moc.liamg|lp.adavareht

Droga do wyzwolenia w traktacie Visuddhimagga Buddhaghosy

small.jpg

Pomocne i wnikliwe podsumowanie przez Grzegorza Polaka klasycznego dzieła Buddhaghosy "Visuddhimagga". Książka jest wydana natenczas wyłącznie w formie elektronicznej przez Fundację "Theravada" 1,4 MB, 94 stron

Na ten moment jako Fundacja nie planujemy druku tej książki, więc osoby chcące wydrukować tę pozycję na własny (lub innych) użytek powinny zrobić to samodzielnie. Tak jak napisane powyżej w punktach; znalezienie drukarni i przesłanie plików oraz opłacenie z własnej kieszeni jednego lub kilku egzemplarzy nie powinno stanowić większego problemu. Miło byłoby dostać informację zwrotną od osób które to uczyniły, gdyż dzięki temu będziemy wiedzieć czy powinniśmy w ten sposób składać kolejne książki (skład pod druk wymaga pewnej pracy). Z góry dziękujemy za maile: moc.liamg|lp.adavareht#moc.liamg|lp.adavareht

DIY: okładka + złożony PDF z tekstem

Darowizny

Drodzy użytkownicy,

thumbnail.jpg

Sasana.pl to istniejący od 2007 roku, całkowicie niekomercyjny serwis, który powstaje dzięki bezinteresownej pracy redaktorów-wolontariuszy. Jest projektem w fazie ciągłego rozwoju, na pewno dalekim od doskonałości, ale mimo to jest obszernym źródłem kompetentnej i bezpłatnej wiedzy dla wszystkich zainteresowanych buddyzmem Theravada. Od 1 sierpnia 2013 opiekę nad portalem Sasana.pl przejęła Fundacja "Theravada".

Jeśli chcesz pomóc Fundacji "Theravada" w tworzeniu portalu Sasana.pl, przekaż darowiznę za pośrednictwem serwisu :

Patronite
Przelewem bankowym

Darowizny można też składać przelewem bankowym na konto Fundacji "Theravada": (Bank BNP PARIBAS BANK POLSKA) 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020 w tytule wpisując "Darowizna na cele statutowe".
Dla przelewów z zagranicy:

  • kod SWIFT (BIC): GOPZPLPW
  • nr konta w formacie IBAN: PL 89 2030 0045 1110 0000 0270 1020
  • Adres siedziby Banku BNP PARIBAS BANK POLSKA: ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa

Dokonując przelewów z krajów europejskich należy wybrać przelew SEPA, aby unkinąć wysokich prowizji "zwykłego" przelewu zagranicznego. Oświadczenie o ochronie prywatności można przeczytać tutaj.

Wydatki

Dzięki Waszemu wsparciu Fundacja mogła pokryć koszta jakie ponosimy w związku z funkcjonowaniem serwisu i drukowaniem książek tu przetłumaczonych w ramach projektu Dhamma-Dana:

  • 199,96 PLN - roczny abonament domen Sasana.pl, Theravada.pl, Sangha.pl, Dhamma.pl w serwisie ovh.pl
  • 49,90 Euro - roczny abonament konta Pro-lite dla Master Admina (oznaczający brak reklam na stronie)

Z wyrazami szacunku:
Redakcja Sasana.pl & Fundacja "Theravada"

Współpraca

Strony z którymi współpracujemy:

pobrane.jpg

accesstoinsight.gif tipitaka.gif cybersangha.gif JustBeGood.jpg ebudda.jpg logorogaty.png