Ayya%20Hassapanna.jpg

Ayya (Czcigodna) Hāsapañña urodziła się w roku 1960 w Ipoh, w Malezji. Podejmowała trening jako anāgārikā przez dwa lata, a następnie przez cztery lata żyła jako mniszka-nowicjuszka przestrzegając dziesięciu wskazań. W roku 2009 została w pełni wyświęcona na mniszkę przez Ayya Tathaalokę i od trzech lat przebywa w żeńskim klasztorze Dhammasara, w zachodniej Australii. Ayya Hāsapañña, razem z Ayya Nirodha, pełnią funkcję współ-opatek w żeńskim klasztorze Dhammasara i jest również asystentką duchowego kierownika Buddysjkiej Społeczności Zachodniej Australii (BSWA), którym jest Ajahn Brahm.

Czwarty listopada 2011 roku, był niezwykle ważnym dniem dla współ-opatek klasztoru Dhammasara, ponieważ otrzymały one sadzonkę świętego drzewa Jaya Sri Maha Bodhi od Czcigodnego Dr. Pallegama Sirinivasa Atamasthanadhipathi Nayaka Thero. Ceremonia odebrania sadzonki odbyła się w świątyni Bomaluwa w Anuradhapura, w Sri Lance. W ceremonii uczestniczyły: Ayya Hāsapañña, Ayya Nirodha, Samaneri Karunika, oraz Pani Ber Sun z Australii. Sadzonka świętego drzewa Jaya Sri Maha Bodhi została posadzona w ziemi należącej do klasztoru Dhammasara, 25 listopada 2012 roku.

Pierwszą sadzonkę tego drzewa, z Indii na Sri Lankę, sprowadziła Bhikkhuni Sanghamittā, córka cesarza Aśoki. Razem z kilkoma innymi mniszkami zapoczątkowała linię wyświęcania mniszek na Sri Lance, i aby należycie uczcić i zapamiętać ten dzień, Czcigodna Sanghamittā posadziła na terenie Anuradhapura sadzonkę drzewa Bodhi, które jest czczone tam do dziś. Teraz drzewo Bodhi rośnie również nieopodal żeńskiego klasztoru Dhammasara upamiętniając tym samym zapoczątkowanie linii wyświęcania bhikkhuni w Australii.

Tłumaczenia artykułów Bhikkhuni Hāsapañña

Wersja na stronie DOWNLOAD
Dawanie i wybaczanie mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Jak radzić sobie z trudnymi ludźmi mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Koniec świata mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Mahāgopālaka Sutta (MN.033 - Dłuższa mowa o pasterzu krów) Czytanie i wyjaśnianie sutty z kanonu palijskiego. mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Miłująca dobroć wobec samego siebie mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Nie osądzaj samego siebie mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Ucieleśnienie nietrwałości mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Współczucie mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg
Wywiad z Czcigodną Hāsapaññą mobi2.jpg epub2.jpg pdf2.jpg